image

Технологія укочуваного бетону вперше застосовується на Київщині

Наприкінці 2020 року розпочався ремонт дороги Р-09 Миронівка – Канів на ділянці км 5+000 – км 19+100 поблизу міста Миронівка. Генеральний підрядник – ВАТ «Будівельно-монтажний трест №8» (м.Мінськ, Республіка Білорусь), що входить до складу холдингу «Белавтодор».

Ремонт здійснюється за новою для столичного регіону технологією укочуваного бетону. Головна її відмінність у тому, що в основі дороги — укочуваний бетон, поверх якого влаштовують асфальтобетонне покриття.

Перевагою застосування цієї технології є швидкість укладки: вона можлива завдяки меншому вмісту води та відсутності арматури. Через знижений вміст води бетонну суміш укладають, неначе асфальт, і ущільнюють котками. Вже через 24 години по ній можна відкривати рух.

На сьогодні на відремонтованій ділянці знято старе асфальтобетонне покриття та влаштовано бетонну основу на 900 м дороги, якою наразі здійснюється рух автотранспорту. Решта ремонтних робіт – влаштування двох шарів асфальтобетону та подальший ремонт дороги (на км 5+000 – км 19+100), будуть продовжені з настанням сприятливих погодних умов.

Джерело – Укравтодор