image

Білоруські дорожники – надійні партнери!

З 22 до 24 жовтня 2020 року генеральний підрядник – ВАТ «Дорожньо-будівельний трест №4 м.Брест» (Республіка Білорусь) – провів роботи з усунення дефектів в місцях утворення колійності на щойно відремонтованій автомобільній дорозі Т-10-01 Ворзель – Забуччя – М-06 /Київ – Чоп/ у Київській області.

Роботи з поточного середнього ремонту даної автодороги проводилися в 2019 – першій половині 2020 року. Всі роботи були виконані згідно укладених договорів, існуючих проектних рішень, з дотриманням стандартів і технології, під наглядом представників ДП «Науково-технічний центр «Дорожній контроль якості» та інженерів технічного нагляду замовника – Служби автомобільних доріг у Київській області. Претензій з будь-якого боку щодо виконаних робіт не було.

Слід зазначити, що ще на етапі виконання договору, спеціалісти білоруського тресту звертали увагу замовника на недосконалість проектних рішень в плані влаштування дорожнього полотна і пропонували відповідні зміни до проекту.

В червні 2020 року склалася ситуація, коли в умовах підвищення температури повітря в’їзд великогабаритного транспорту до м.Києва автомобільними дорогами М-06 Київ – Чоп та М-07 Київ – Ковель – Ягодин у денний час було обмежено, більшість великогабаритних транспортних засобів, оминаючи пости поліції та габаритно-вагового контролю, попрямували до м.Києва автомобільною дорогою Т-10-01 Ворзель – Забуччя – М-06 /Київ-Чоп/ з подальшим виїздом на автомобільну дорогу Р-30 Київ – Ірпінь.

Згідно проектних рішень, покладених в основу робіт з поточного середнього ремонту даної автомобільної дороги, її дорожній одяг не розрахований на подібні навантаження, тим більше, в умовах підвищених температур навколишнього середовища.  Як наслідок, почала утворюватися колійність на найбільш проблемних ділянках: перехрестях та спусках.

За результатами незалежних вимірювань ДП «Науково-технічний центр «Дорожній контроль якості», проведених 06.07.2020 року, фактична інтенсивність руху на автомобільній дорозі Т-10-01 складає 11 500 автомобілів на добу. Така інтенсивність руху наближено відповідає інтенсивності руху для автомобільних доріг 1-2-ї технічної категорії. Проектно-кошторисна ж документація для автомобільної дороги Т-10-01, виготовлена в 2017 році, розрахована для 4-ї технічної категорії дороги.

Крім того, на даній автодорозі продовжується інтенсивний рух перевантаженого важковагового транспорту, що вкрай негативно впливає на стан дорожнього полотна. Так, за даними Державного агентства автомобільних доріг України (Укравтодор) з 1 по 8 липня 2020 року за добу в середньому 50 великогабаритних автомобілів з 50% та 100% перевантаженнями рухалися дорогою Т-10-01, в тому числі, і вдень при високих температурах. Вага такого транспорту складала від 32 до 50 т (при дозволеному навантаженні на дорогах територіального значення 24 т та 7 т на вісь). Про цю проблему було знято відповідний сюжет.

ВАТ «Дорожньо-будівельний трест №4 м.Брест» та Служба автомобільних доріг у Київський області дійшли згоди щодо комісійного обстеження пошкоджених ділянок дороги після зниження температури навколишнього середовища з подальшим усуненням дефектів на покритті.

Станом на 24 жовтня 2020 року ВАТ «Дорожньо-будівельний трест №4 м.Брест» виконав взяті на себе зобов’язання з ремонту за власний рахунок ділянок автодороги, пошкоджених внаслідок інтенсивності руху та навантажень, не передбачених проектними рішеннями. Ми залишаємося надійними і відповідальними партнерами!

При цьому, звертаємося до Служби автомобільних доріг у Київський області та Державного агентства автомобільних доріг України із закликом термінового вжиття всіх необхідних заходів щодо запобігання подальшого руйнування дороги, зокрема, шляхом влаштування пункту габаритно-вагового контролю (ГВК).

Також закликаємо водіїв, керівників та власників підприємств-перевізників бути відповідальними, не порушувати правила дорожнього руху та дотримуватися встановлених норм навантажень транспортних засобів.

Зробимо спільно українські дороги комфортними і безпечними!