image

Велике будівництво: дорожники показали перші результати ремонту автомагістралі «Київ-Одеса»

«Велике будівництво» на українських шляхах. В рамках президентського проекту дорожники ремонтують автомагістраль Київ-Одеса. Перші результати сьогодні представили журналістам, серед яких була і наша Ірина Розова

Автотраса М-05 – відома багатьом водіям. Бо ця дорога з’єднує Київ та Одесу. Її ремонтують дуже довго, і переважно – частинами. Зараз взялися за неї в рамках Великого будівництва. Закінчити ремонт планують 2022 року.

Кирило Тимошенко, заступник керівника Офісу президента України:

Траса Київ-Одеса це траса, якою користуються не тільки ті, хто живуть в Києві, або Одесі. Ви знаєте – це одна із головних артерій України. Відрізок від Києва практично весь вже готовий, є невеличкий, який ще недороблений, він буде зроблений цього року.

Потроху магістраль, яка, до речі, є частиною європейського коридору Е-95, наближається до європейських стандартів. На відремонтованих ділянках – led-освітлення, нова розмітка та автобусні зупинки. Тут вже встановили і пункти автоматичного вагового контролю. Так зване зважування у русі.

Олександр Кубраков, голова Державного агентства автомобільних доріг України:

Окремо, на що я хотів би звернути увагу, на дві речі, що стосуються одеської траси: це наші розв’язки, які ми дуже довго чекали. Це дві розв’язки на одеській трасі – одна в Чабанах, одна – за селищем Віта-Поштова. Це теж наш спільний проект з ЄБРР та Європейським банком, вже визначений підрядник.

Частину одеської траси відремонтували білоруси. Вони запропонували ціну навіть меншу від очікуваної. І зекономили, таким чином, для українського бюджету майже 150 мільйонів гривень.

Ігор Сокол, Надзвичайний і Повноважний Посол республіки Білорусь в Україні:

Считается, что сегодняшнее мероприятие – это подарок белорусских строителей украинскому народу, потребителю ко Дню Конституции. Мы готовы выполнить любые ваши пожелания в этом плане и поэтому еще раз с праздником.

Триста п’ятдесят кілометрів М-05 ще чекає ремонту. Зрештою, як й інші дороги півдня України.

Відеосюжет, джерело – Подробности